Co to jest samotność i kogo dopada?

Samotność to z pewnością problem społeczny, ogólny i dopadający każdego z nas, nawet jeżeli jesteśmy w trwałym związku czy też żyjemy w szczęśliwej rodzinie. Oczywiście samotność częściej doskwiera osobom faktycznie samotnym, jakie zwane są w dzisiejszych czasach singlami. To modne określenie ma ich uronić właśnie przed samotnością, niestety ona przychodzi sama i nie proszona w najmniej oczekiwanym momencie.

Samotność w tłumie

Jak już wspomnieliśmy, wcale nie trzeba być samym, żeby czuć się samotnym. Tak często słyszymy o samotności w tłumie czy też samotności w związku i o takim rodzaju samotności również możemy mówić jako zjawisko dość częste wśród dzisiejszego społeczeństwa. Samotność w tłumie zwykle objawia się brakiem zrozumienia przez najbliższych, ale również dalszych znajomych, a co najgorsze, jest niezrozumieniem przez osobę ukochaną. Taki rodzaj samotności da się wyleczyć, trzeba tylko długo i wytrwale rozmawiać, aby dojść do wspólnych wniosków, a tym samym pozbyć się okrutnego poczucia osamotnienia.

Niektórzy świadomie wybierają samotność

Takie stwierdzenie dość trudno zrozumieć, a jeszcze trudniej wyjaśnić, ale wiele ludzi świadomie wybierają samotność, uciekając tym samym przed nowymi relacjami, bojąc się kolejnych porażek i rozczarowań. Na pozór wydaje im się że są szczęśliwe, że nic nieprzyjemnego nie może ich spotkać, ale w rezultacie nie przeżywają żadnych wzlotów i upadków, żadnych uniesień czy też spadków nastrojów. Wolny czas spędzają samotnie przed telewizorem bądź „zabijają go” poszukując nowego hobby. Innym sposobem na wyrwanie się z własnej samotności jest spędzanie nadgodzin w pracy, szukanie dodatkowego zajęcia, zapominanie o czasie wolnym. Wszystkie te sposoby prowadzą jednak do zguby.

Wyrwij się z samotności!

Człowiek jest zwierzęciem stadnym, jak mawia słynne powiedzenie, dlatego do samotności nijak nie został stworzony i nawet jeżeli będzie szukał tysiąc dodatkowych zajęć, korzystał z nadgodzin nawet w święta, samotność w końcu go dopadnie. Lepiej przestać się bać nowych wrażeń, zajrzeć na portal randkowy i spróbować znaleźć jakiegoś sprzymierzeńca, którzy z samotności nas wyrwie. Każdy ma inne sposoby nawiązywania nowych znajomości, jednak w obecnych czasach nawet najwięksi tradycjonaliści i przeciwnicy Internetu, wypowiadają się pozytywnie o portalach randkowych oraz o ich zbawiennym wpływie na samotność.

4 thoughts on “Co to jest samotność i kogo dopada?

 • Styczeń 31, 2018 at 3:09 pm
  Permalink

  mam 32 lata, do tej pory nie spotkałem tej jedynej, ciągle coś nie wychodziło, jestem samotny, ale chciałbym to zmienić

  Reply
 • Luty 6, 2018 at 11:39 am
  Permalink

  mam mnóstwo znajomych, nie czuje się samotnie 😉 czasami w święta dopada mnie taka mała nutka smutku i samotności, ale to zaraz mija 😉

  Reply
  • Marzec 14, 2018 at 6:30 pm
   Permalink

   a nie szukasz drugiej połówki? chętnie sie z Tobą umówię na kawę 😉

   Reply
 • Luty 24, 2018 at 6:28 pm
  Permalink

  jesteśmy małżeństwem od 20 lat, dzieciaki wyjechały na studia, mąż zwykle siedzi w warsztacie, jestem bardzo samotna 🙁

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.