eDarling

eDarling – sami o sobie piszą – „najbardziej rozpoznawalna platforma randkowa”. Jak jest w rzeczywistości? Co piszą inni?

eDarling to kolejny popularny portal randkowy w Polsce, a nawet na świecie. Ze swojej strony oferuje wiele funkcji oraz wysokie bezpieczeństwo danych osobowych, jakie tam zamieścimy. Również jak w przypadku innych portali randkowych, także i tutaj rejestracja jest zupełnie darmowa, a dla chętnych pozostaje również darmowe korzystanie z funkcjonalności portalu. Niestety funkcjonalność ta jest mocno ograniczona. Według właścicieli portalu, jest ona wystarczająca, aby móc umawiać się na randki. Czy tak jest? To muszą ocenić sami użytkownicy?

Portal randkowy eDarling został założony w Polsce w 2010 roku, a w Europie działa od 2008 roku. Swój zasięg globalny obejmuje na takie kraje jak Polska, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Holandia, Austria, Francja, Turcja, Hiszpania, Włochy i Rosja. Serwis może się pochwalić przeszło dziesięciomilionową społecznością w całej Europie.

Jako jeden z niewielu serwisów randkowych, eDarling opiera się na schematach psychologicznych, dopasowanie partnerskie jest skonstruowane przez specjalistów, którzy skrupulatnie sprawdzają czy dwoje ludzi do siebie pasuje. Innym wyznacznikiem dopasowania jest miejsce zamieszkania oraz osobiste preferencje. Tzw. psychologiczny profil użytkownika, składa się z modelu osobowości, zwanego „Wielką Piątką”.

Jeżeli wszystkie z podanych kwestii psychologicznych do siebie pasują, użytkownicy wykazują zgodność demograficzną oraz zgodność związaną z osobistymi preferencjami, administratorzy portalu przedstawiają ich sobie nawzajem, uznając ich za właściwych dla siebie partnerów. Właściciel eDarling twierdzi, że jako jedyny serwis o zasięgu europejskim rafuje tak dobrze rozbudowaną usługę „Poznajcie się”, dzięki której użytkownicy mogą ze sobą nawiązać nić porozumienia, niezbędną w pierwszym kontakcie.

Co o eDarling mówią sami użytkownicy?

Jak w przypadku wszystkich portali randkowych, również tutaj możemy odnaleźć opinie pozytywne i negatywne. Niektórzy użytkownicy za walor uznają większą swobodę randkowania, możliwość poznania szerokiego grona nowych osób oraz co najważniejsze właściwego dopasowania za pomocą mechanizmów, jakie oferuje serwis randkowy.

Również pozytywnie wypowiadają się na temat płatności, uznając ją za konieczną i niezbyt wygórowaną, zwracając szczególną uwagę na czytanie regulaminu. Tutaj możemy natrafić na wiele negatywnych opinii, albowiem w regulaminie dość długim i zawile napisanym, jest zawarte, że opłata sama się odnawia po upływie trzech miesięcy. Kto regulaminu nie czyta, nie wie że aby przestać korzystać z płatnych usług Premium, należy najpóźniej 14 dni przed zakończeniem okresu rozliczeniowego, wypowiedzieć umowę abonencką.

Nie wszyscy użytkownicy opisują zalety portalu randkowego. Wielu z nich narzeka na mały wybór ofert z osobami do poznania się, wysokie opłaty oraz ściągalność pieniędzy bez zgody użytkownika z konta osobistego. Oczywiście, aby przekonać się o funkcjonalności portalu i faktycznych zaletach czy wadach, warto wypróbować ten portal randkowy, poprzez darmową rejestrację i wykupienie abonamentu na trzy pierwsze miesiące. Pamiętajcie o automatycznym przedłużaniu się członkostwa. Dla osób, które nie czytają regulaminów może to być niezła pułapka.

Liczy się aktywność na portalu

eDarling to jeden z portali, który punktuje osoby, będące aktywne. Jeżeli zarejestrujemy się na portalu randkowym, ale nie będziemy zbyt aktywnie uczestniczyć w życiu serwisu, z pewnością partnerzy nie będą dopasowywani do naszych preferencji. Im dokładniej wypełnimy profil, tym większe szanse na znalezienie drugiej połówki zyskamy. Wśród pól do wypełnienia, znajdziemy takie rubryki jak: „kryteria wyszukiwania”, „o sobie” i inne.

Dbajmy o bezpieczeństwo danych

Serwis przestrzega nas przed niewłaściwym wypełnianiem profili, dla własnego bezpieczeństwa nie powinniśmy zamieszczać danych osobowych, albowiem nigdy nie wiadomo kto znajduje się po drugiej stronie komputera.

Tutaj zwracajmy także uwagę na dokładne czytanie innych profili, abyśmy nie wpadli w pułapkę oszusta, jakich na wszystkich portalach randkowych nie brakuje. Jeżeli osoba deklaruje wiek dwudziestu kilku lat i przeszło dziesięcioletnie doświadczenie w zawodzie lekarza, od razu powinna nam się zapalić czerwona lampka ostrzegawcza.

eDarling także jako aplikacja mobilna

Aby dotrzeć do większej liczby użytkowników, właściciele serwisu stworzyli oddzielną aplikację mobilną, dzięki której o każdej porze dnia i nocy oraz w dowolnym miejscu na ziemi, będziemy mogli łączyć się z serwisem randkowym i swobodnie rozmawiać z nowo poznanymi osobami.

My tylko możemy nakreślić funkcjonalność portalu randkowego, wybór zawsze pozostawiamy czytelnikom, a o doświadczeniach możecie zawsze opowiedzieć w komentarzach.

 

16 thoughts on “eDarling

 • Kwiecień 13, 2018 at 12:39 pm
  Permalink

  Całkiem całkiem chociaż zbytnio nie zachwyca

  Reply
 • Kwiecień 16, 2018 at 10:55 am
  Permalink

  jak ktos nie chce tracic czasu na puste profil-wydmuszki, eDarling jest świetny. tam takie rzeczy sprawdzają

  Reply
 • Kwiecień 30, 2018 at 8:45 am
  Permalink

  chyba najlepsza moderacja na polskich portalach randkowych

  Reply
 • Maj 6, 2018 at 12:33 pm
  Permalink

  Na eDarling jest straszna presja na ołtarz. Jak ktoś ma takie plany, jest jak znalazł. Gorzej, jak ktos che tylko znajomości na szybko

  Reply
 • Maj 11, 2018 at 10:12 am
  Permalink

  jak masz czterdziestkę na karku i rozwód, niełatwo wrócić na „rynek”. Z eDarling mi się udało.

  Reply
 • Maj 12, 2018 at 2:55 pm
  Permalink

  portalik dla poważniejszych ludzi

  Reply
 • Maj 15, 2018 at 9:13 pm
  Permalink

  W portalu eDarling zdziwil mnie brak wszystkich typowych dla portali randkowych mechanizmow typu glupie galerie, kwiatuszki cyz zaczepki. Amiast tego jest rozbudowany kwestionariusz psychologiczny i jestem zdania, ze jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

  Reply
 • Maj 18, 2018 at 11:59 am
  Permalink

  Macie tak czasami, że na portalu randkowym tak jakby same tylko parowy wszedzie były? Na eDarling jest chyba wyjatkowo dużo kobiałek.

  Reply
 • Maj 21, 2018 at 5:14 am
  Permalink

  Wiecie, dlaczego eDarling? Bo na wszystkich innych portalach tylko jakieś głupie laski uśmiechają się z obrazków. Gdybym szukał galerianki, to bym poszedł na Roxę, czy jak się ta stronka nazywa. Na eDarling można wreszcie poznać prawdziwą kobietę i to jest najlepszy portal matrymonialny.

  Reply
 • Maj 28, 2018 at 9:35 am
  Permalink

  Myslałam, że nie przebrnę przez dziesiątki pytań w kwestionariuszu.. brrrr… nawet nie wiem, ile mi to czasuzabrało. ale było warto

  Reply
 • Maj 29, 2018 at 7:20 pm
  Permalink

  panowie z klasą. Duzy plus dla eDarling

  Reply
 • Czerwiec 11, 2018 at 12:42 pm
  Permalink

  nieudziwnione i całkiem udane randkowanie 😉

  Reply
 • Czerwiec 11, 2018 at 1:04 pm
  Permalink

  Korzystałam z wielu portali. Tzn to ewenement, bo na eDarling kładzie się niesamowity nacisk na dopasowanie partnerskie. I o dziwo to działa. Każda w ten sposób wskazana osoba była ciekawa i chociaż randkami skończyło się niewiele z tych znajomości, na pewnoe nie była to strarta czasu.

  Reply
 • Czerwiec 30, 2018 at 5:14 pm
  Permalink

  Dzięki eDarling urodził się mój ukochany Alanek. Z jego ojcem się ostatecznie nie dogadaliśmy, co nie zmienia faktu, że jest to idealny serwis dla osób wiedzących, czego od zycia oczekują. Warto jest się na nim skupić i dać mu szansę. Polecam osobom zdecydowanym.

  Reply
 • Lipiec 2, 2018 at 7:21 pm
  Permalink

  trochę tam sztywno, ale ludzie fajni

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.