Swatka

Swatka to portal randkowy, który powstał w 2010 roku. Założeniem serwisu od początku jego działania, jest chęć pomocy samotnym ludziom w znalezieniu drugiej połówki, w poznaniu miłości życia. Nie wszyscy mają na tyle wolnego czasu, aby chodzić na tradycyjne randki, dlatego portal randkowy wychodząc takim ludziom naprzeciw, stworzył miejsce spotkań dla samotnych.

Sami założyciele, zapytani dlaczego utworzyli portal randkowy, zgodnie odpowiadają że lubią pomagać ludziom w znalezieniu miłości, szczególnie kiedy trzeba pomagać osobom nieśmiałym w kontaktach z płcią przeciwną. Portal randkowy Swatka przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Ciekawa szata graficzna

Szata graficzna portalu randkowego Swatka z pewnością przemawia na korzyść ich twórców. Całość strony stworzona została w stonowanych barwach, kolorem przewodnim jest niebieski, a całość wygląda estetycznie i przejrzyście. Strona główna posiada kilka ważnych zakładek, nie razi zbyt dużą ilością informacji czy reklam, dlatego ogólnie portal jest dość wysoko oceniany przez użytkowników.

Dodatkowym plusem serwisu randkowego Swatka jest łatwość obsługi, która staje się zauważalna od pierwszych chwil korzystania z portalu. Nie ma mowy, aby nawet osoba nigdy nie logująca się na tego typu portalach, pogubiła się w kartach i obsłudze serwisu Swatka. Również podstrony znajdują się w widocznych miejscach, a ich tytuły są dla wszystkich przystępne i intuicyjne.

Darmowa rejestracja i to wszystko

Rejestracja jest darmowa, ale zaraz po jej zakończeniu pokazuje się podwójne menu, które może wprowadzić nowego użytkownika w błąd. Jeżeli chodzi o funkcjonalność portalu, nie plasuje się ona zbyt wysoko. W przypadku serwisu Swatka napisanie każdej wiadomości jest odpłatne, dlatego jego funkcjonalność nie jest odpowiednia dla każdego. Portal nie daje możliwości przetestowania funkcjonalności serwisu, co jest z pewnością wielkim minusem dla użytkowników, którzy liczą na funkcje tekstowe.

Płatny… ale nie za drogi

Oczywiście można pozostać przy darmowym koncie, ale ono nie uprawnia do wysyłania wiadomości prywatnych, a jedynie pozwala na oglądanie profili, ich komentowanie oraz dodawanie zdjęć do swojej galerii. Konto Premium nie należy do najdroższych, a jego koszt zamyka się w kilkunastu złotych za miesiąc, najkorzystniejsza oferta abonamentowa to opłata za rok z góry, wtedy koszt jednego miesiąca nie przekracza 5 złotych. Możemy również wykupić konto na stałe, wtedy zapłacimy jednorazowo sumę 200 złotych.

Jak już wspomnieliśmy, aby wysłać wiadomość do innej osoby musimy posiadać konto VIP, aby ta wiadomość została odebrana i odczytana druga strona może mieć konto darmowe, ale aby na nią odpisać także musi posiadać konto Premium. Wszystko po to, aby jak największa osób wykupiła konto płatne, a tym samym aby portal mógł zarabiać na użytkownikach.

Przeglądając serwis, możemy zauważyć dwie różne przeglądarki. Jedna służy do wyszukiwania osób poprzez podanie płci oraz miejsca zamieszkania, druga służy do wyszukiwania osób na podstawie określonych zainteresowań czy prywatnych preferencji.

Dopasowanie partnerskie – TEST

Kolejną dość ciekawą funkcją portalu jest możliwość podejścia do testu na dopasowanie partnerskie. Składa się on z dwunastu dość istotnych ale i typowych pozycji wyboru. Administracja portalu przekonuje o właściwym działaniu tekstu dopasowania partnerskiego, jednak sam system nie działa zbyt sprawnie.

Funkcjonalność portalu randkowego na poziomie darmowego konta nie daje zbyt wielu możliwości. Jak już wspomnieliśmy, nie da się wysyłać wiadomości, przez co tracimy możliwość jakiejkolwiek konwersacji z drugą osobą. Jedyne gesty jakie możemy wykonać, to zapamiętanie profilu, wysłanie buziaka czy uśmiechu oraz innych barwnych emotikon. Jeżeli ktoś nam się nie podoba, bądź naprzykrza się zbyt intensywnie, możemy dodać go do czarnej listy, dzięki czemu zyskamy wyczekiwany spokój. Jest jeszcze jedna zakładka, tam trafiają profile które wcześniej usunęliśmy, możemy je zawsze przywrócić do zakładki zapisanych kontaktów.

Administracja portalu zachęca wszystkich użytkowników do darmowej rejestracji, swoją pracę traktując jak misję do przekazania, aby więcej samotnych serc spotkało się i połączyło w udane związki. Niezmiennie kładzie wysoki nacisk na bezpieczeństwo i sprawdzanie profili podczas etapu rejestracji, aby wyeliminować wszystkie nieprawdziwe profile, a tym samym zagwarantować każdemu użytkownikowi indywidualne podejście do randek internetowych. Gdyby tylko można było choć kilka wiadomości wysłać zupełnie za darmo… z pewnością portal miałby jeszcze więcej użytkowników.

16 thoughts on “Swatka

 • Marzec 28, 2018 at 11:28 pm
  Permalink

  swatka nastawia się na cele matrymonialne i to bardzo dobrze. nikt jakimiś głupimi podchodami nie zawraca głowy starej babie. za stara jestem na jakieś skoki w bok. szukam czegoś na poważnie

  Reply
 • Kwiecień 2, 2018 at 12:09 pm
  Permalink

  kobitki z klasą na każdym rogu

  Reply
 • Kwiecień 13, 2018 at 3:13 pm
  Permalink

  a ja lubię poznawać ludzi z różnych miejsc kraju i zycia i na swatce mogę to robić łatwiutko

  Reply
 • Kwiecień 13, 2018 at 8:26 pm
  Permalink

  przyjemna i prosta w obsludze strona

  Reply
 • Kwiecień 15, 2018 at 4:27 am
  Permalink

  Już dwoje moich znajomych znalazlo na Swatce poważne dziewczyny. licze, że będę następny

  Reply
 • Kwiecień 17, 2018 at 2:24 am
  Permalink

  moze to i głupie, ale kiedy facet wysyła mi wirtualne kwiaty, wydają się prawdziwe. a na swatce faceci robią to bardzo często

  Reply
 • Maj 12, 2018 at 9:06 pm
  Permalink

  swatka to fajny portal, bo nie tylko dzieciaki na niej siedzą. pokazała mi ją córka i jest tutaj naprawdę dużo osób z troszkę większą iloscią latek na karku

  Reply
 • Maj 13, 2018 at 10:27 am
  Permalink

  swatka wcale nie jest taka sztywna, jak tu ludzie mówią. spróbujcie sami!

  Reply
 • Maj 16, 2018 at 2:53 pm
  Permalink

  piszcie do mnie na swatce! warto!

  Reply
 • Maj 21, 2018 at 9:03 pm
  Permalink

  mi się bardzo podoba

  Reply
 • Czerwiec 5, 2018 at 2:56 pm
  Permalink

  lubię na swatce spędzać wieczory

  Reply
 • Czerwiec 10, 2018 at 11:45 am
  Permalink

  zawsze można wieczorkiem z kimś przyjemnie pogadac bez stresu

  Reply
 • Czerwiec 11, 2018 at 11:25 am
  Permalink

  jaaaaaaa swatka ;))) :* <3

  Reply
 • Czerwiec 21, 2018 at 7:07 am
  Permalink

  z wawki zawsze jest dużo ludzi chcących tylko się zabawić. na swatce na szczęście mozna trochę normalniej porozmawiać

  Reply
 • Czerwiec 29, 2018 at 7:06 am
  Permalink

  dużo piękniuchnych lasek. czego chcieć więcej?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.