Tinder

Tinder to jedna z wielu aplikacji rozrywkowych, która przyszła do nas z zachodu i całkiem dobrze się zaaklimatyzowała, świadczą o tym wysokie statystyki osób, które codziennie rejestrują się i logują na Tinderze. Aplikacja na smartfona, o jakiej mowa ma swój początek w Ameryce w 2012 roku, zatem jest ona jeszcze całkiem młoda i takich też użytkowników gromadzi.

Statystycznie obliczono, że z aplikacji Tinder w 2016 roku skorzystało ponad 3% polskich internautów, a większość z nich to osoby w wieku od 16 do 24 lat. Natomiast nieco mniejszą grupę stanowią młodzi ludzie w wieku 25 – 34 oraz użytkownicy którzy osiągnęli wiek od 35 do 44 roku życia. Osób starszych jest zdecydowanie mniej.

Kto korzysta z aplikacji?

W czasie badań, jakie przeprowadzono wśród mieszkańców miast i wsi, statystyka wyraźnie wskazuje na większy odsetek osób zamieszkujących duże i średnie miasta, choć na wsiach także nie brakuje osób lubujących się i korzystających z takich darów Internetu, jakim jest Tinder.

Facebook i Tinder

Obecnie aplikacja Tinder, w niektórych kręgach zwana również serwisem randkowym, niezmiennie i w bardzo wielu przypadkach zachęca nowych użytkowników do logowania się za pośrednictwem Facebooka. Nikogo to już nie dziwi, kiedy profil z Tindera automatycznie łączy się z profilem FB, przenosząc do portalu randkowego wszystkie zdjęcia i opisy, dzięki którym możemy dać się lepiej poznać innym użytkownikom.

Tylko w początkowej fazie mówiło się o anonimowości Tindera, szybko się jednak okazało, że bardziej opłaca mu się wejść w kooperację z Facebookiem. W chwili obecnej Tinder możemy odczytać w 24 wersjach językowych, a codziennie znajduje się w aplikacji przeszło 10 milionów aktywnych użytkowników z całego świata.

Tinder w Polsce

Jak można się było się spodziewać, aplikacja Tinder znalazła również swoich zwolenników w Polsce, wyznacznikiem tego jest wciąż rosnąca popularność oraz liczba osób rejestrujących się w aplikacji każdego dnia.

Znane gazety piszą o Tinderze, także w sieci możemy znaleźć wiele przychylnych bądź negatywnych opinii, a każda z nich posiada choćby małą odrobinkę prawdy. Najbardziej narzeka konkurencja, albowiem wiele osób rezygnuje z płatnych portali randkowych, na rzecz jednego, intuicyjnego i wyjątkowo prostego w obsłudze Tindera.

Najważniejszą zaletą Tindera jest jego stuprocentowa darmowość. Nie dość, że jest wyjątkowo prosty w obsłudze, nie trzeba w nim wypełniać żadnych testów dopasowania partnerskiego, to na dodatek jest zupełnie darmowy.

„It’s a match” – co to znaczy?

Ponieważ Tinder przyszedł do nas z zachodu, również wiele określeń ze strony WWW pozostało w potocznej mowie w języku angielskim. Jednym z nich jest stwierdzenie „It’s a match”, które w dosłownym znaczeniu języka polskiego tłumaczy się: „to pasuje”.

Funkcjonalność Tindera jest wyjątkowo prosta, polega na przesuwaniu osoby w prawo bądź w lewo… i to wszystko. Jeżeli przesuniemy na zdjęciu w lewo, to tak jakbyśmy powiedzieli „nie”, jeżeli w prawo będzie to odznaczało „tak”. W ten prosty i szybki sposób możemy zaakceptować zdjęcie osoby która nam się spodoba, a jeżeli ona uczyni to samo, pojawi się magiczny komunikat: „It’s a match”, to znak na rozpoczynającą się rozmowę, czyli flirt z wybraną przez nas osobą.

Portal internetowy inaczej

Portal Tinder jest bezpośrednio połączony z Facebookiem. Jeżeli posiadamy konto na FB, to za jego pośrednictwem rejestrujemy się na Tinderze, gdzie od razu pojawiają się nasze fotografie oraz najważniejsze informacje o nas.

Równie szybko znajdujemy w swoim profilu pierwsze dopasowania, które wynikają z naszego wieku, miejsca zamieszkania oraz preferencji seksualnych. Aby szybko zostać zauważonym, wystarcz polubić czyjś profil, jeżeli gest zostanie odwzajemniony, automatycznie nawiązuje się kontakt i można zacząć flirtować.

Tinder z pewnością różni się od innych portali randkowych, z jednej strony sposobem poznawania osób i rozpoczynaniu etapu flirtowania, z drugiej uznawany jest jako wyjątkowo modny i ciekawy serwis, w którym można poznać kogoś ciekawego nie tylko z Polski. Trzeba bowiem dodać, że Tinder przyszedł do nas z Ameryki i również w obcych krajach możemy korzystać z tej aplikacji.

Ilu użytkowników, tyle opinii…

Każdy, kto rejestruje się w serwisie Tinder, sam może wyrobić sobie pozytywną bądź negatywną opinie o tym portalu. Wielu uważa, że Tinder został stworzony wyłącznie do nawiązywania relacji seksualnych, inni opisują swoje miłosne historie, a za początek znajomości wskakują właśnie Tindera.

Niezaprzeczalnym faktem jest popularność Tindera wśród społeczeństwa internetowego, która z roku na rok wzrasta. Opinie natomiast pozostawiamy samym użytkownikom tejże aplikacji.

 

 

18 thoughts on “Tinder

 • Kwiecień 2, 2018 at 5:46 pm
  Permalink

  robisz selfika i jedziesz

  Reply
 • Kwiecień 3, 2018 at 5:12 am
  Permalink

  portale randkowe są nudne. ludzie na portalach randkowych są fajni. tinder to portal randkowy bez portalu randkowego. dla mnie pomysł genialny, chociaż na klasycznych portalach troche też sobie posiedziałam

  Reply
 • Kwiecień 19, 2018 at 11:05 am
  Permalink

  jest sup… bez zbędnego zrzędzenia…

  Reply
 • Kwiecień 21, 2018 at 11:33 am
  Permalink

  Tinder może być. Trochę dupiaty, kiedy chce się z kimś po prostu pogadać, ale jak się trafi na fajną z okolicy to pierwsze kroki ma się od razu za sobą. cos za coś.

  Reply
 • Maj 2, 2018 at 2:13 pm
  Permalink

  Tinder super znaleść kogoś na szybko

  Reply
 • Maj 8, 2018 at 4:05 am
  Permalink

  super sprawa. siedze sobie w busie, przeglądam laseczki, tu w lewo, tam w prawo, a jak wysiadam pod domkiem to od razu jestem umówiony na wieczór

  Reply
 • Maj 9, 2018 at 3:13 pm
  Permalink

  Długo się wzbranialam przed tinderem chociaż najomi mi go bardzo polecali. I mieli rację, bo wystarczy tylko przesunąć zdjęcie i jeśli się trafi, że ktoś inny też przesunie i od razu dostaje się numer telefonu. Zupełnie nie ma nerwowości z początku znajomości. Bez problemu rozpoczełam rozmowę, umówilismy się na kawę… Dzisiaj jestesmy razem już osiem miesięcy i wszystko układa się znakomicie. Warto się przekonać do Tindera. to zdecydowanie nie jest szybki skok w bok.

  Reply
 • Maj 11, 2018 at 10:49 pm
  Permalink

  Na portalach randkowych szuka sie ludzi w okolicy. No i na Tinderze się takich znajduje. Portal perfekcyjny

  Reply
 • Maj 13, 2018 at 8:23 am
  Permalink

  nie bez powodu Tinderek jest taki popularny 😉

  Reply
 • Maj 19, 2018 at 5:54 pm
  Permalink

  To nieprawda, że na Tinderze nie ma trochę starszych osób. Jest nas mniej, ale jak ktoś po czterdziestce szuka, na pewno znajdzie. sam poznałem kilka fajnych dziewczynek po czterdziestce i zawsze byłem zadowolony. Jedna z niedługo będzie moją żoną! (jesli czegoś nie spartolę po drodze)

  Reply
 • Maj 27, 2018 at 8:44 pm
  Permalink

  kochany tinderek pozwala znaleźć chłopaków z okolicy. zajefajne!

  Reply
 • Czerwiec 3, 2018 at 10:15 pm
  Permalink

  Długo sie do tindera przekonywałem, ale naprawde nie ma nic lepszego. Wszystkie laski blisko nas od razu na telefonie, dzwonisz i nie ma żadnych glupot/

  Reply
 • Czerwiec 11, 2018 at 5:42 am
  Permalink

  zupełnie normalni ludzie są na tinderze. zwykły portal randkowy bez udziwnień

  Reply
 • Czerwiec 11, 2018 at 6:42 pm
  Permalink

  jedna z moich ulubionych apek na piąteczek

  Reply
 • Czerwiec 15, 2018 at 12:51 pm
  Permalink

  wyrywanie lachonów najlepsze w mieście

  Reply
 • Czerwiec 16, 2018 at 5:42 pm
  Permalink

  dobre do wynajdywania pokemonów na dzielni xD

  Reply
 • Czerwiec 17, 2018 at 2:40 pm
  Permalink

  1. : Tider i portal randkowy? chyba nie bardzo. Tu tylko partrzy sie na zdjęcia i leci dalej. Dużo lepiej niż na portalach

  Reply
 • Czerwiec 18, 2018 at 11:55 pm
  Permalink

  Tinder jest super. Lecisz paluchem po facetach i wybierasz, co ci się podoba ^^

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.