Bardzo potrzebuję związku

Miłość to potrzeba. Nie jest to dodatek do naszego życia, który zapewnia specjalne atrakcje. Miłość jest niczym narkotyk i zwłaszcza jeśli ktoś już go popróbował, będzie się często odnajdywał w sytuacji poczucia poważnej pustki w wyniku pozostawania bez żadnego związku. Efektem tego niestety jest wiele błędnych i pochopnych decyzji, które mogą się na nas bardzo źle odbić.

Za wszelką cenę po stracie

Jedną z najczęstszych historii o poszukiwaniu miłości za wszelką cenę jest decydowanie się na związki, które tak naprawdę nas nie interesują. Zaczyna się to od nieodwzajemnionej miłości. Częściej doświadczają tego kobiety, ponieważ one zdecydowanie rzadziej muszą sobie radzić z odrzuceniem.

Kiedy po bolesnym rozstaniu pojawia się ktoś nowy, kto wykazuje zainteresowanie oraz zwyczajnie dąży do znajomości, czasami rozpoczynamy z taką osobą związek. Jest to jednak bardzo niemądre, ponieważ nawet jeśli zakładamy, że sami nie będziemy w niego za mocno zaangażowani, stawiamy drugą osobę w bardzo podobnej sytuacji do tej, która nas tak bardzo zabolała. Jest nawet gorzej, ponieważ nasza porażka przyszła szybko i zdecydowanie, a my zalotnika zwodzimy. Jest to nieuczciwe i zwyczajnie niesprawiedliwe wobec partnera.

Poradzić sobie ze smutkiem

Okres po rozstaniu jest bolesny. Nawet jeśli nie jest to jedna z tych sytuacji, w których zastanawiamy się długo, co poszło nie tak i czy na pewno z nami jest wszystko w porządku, w życiu pozostaje pustka. Bardzo ważne jest, by się nauczyć żyć w takiej sytuacji.

Jest to kwestia kluczowa, ponieważ zdrowy związek może zbudować tylko osoba, która sama ze sobą czuje się dobrze. Jeśli nie postaramy się o postawienie własnego życia na nogi i nie zbudujemy tutaj jakiejś sensownej płaszczyzny porozumienia z innymi ludźmi, kolejne związki najprawdopodobniej wciąż będą nieudane, a my będziemy ciągle wracać do punktu wyjścia.

Chcemy się zakochać

Niewiele uczuć jest tak przyjemnych, jak zakochanie się. Zwłaszcza w jego pierwszej fazie. Chęć przypomnienia sobie tych wrażeń jest często motorem napędowym do poznawania nowych ludzi. Z jednej strony, jest to jak najbardziej pozytywne zjawisko.

Z drugiej strony, związki spowodowane poszukiwaniem właśnie takich wrażeń są przelotne, chociaż szybko stają się dość poważne. Na krótko. Prawdziwe uczucia nie przechodzą tak po prostu, więc osoba nastawiona na poszukiwanie tego wrażenia prawdopodobnie będzie często łamać serce sobie i innym, ponieważ będzie robiła rzeczy, na które oboje nie byli gotowi. A potem będzie odchodzić.