Czego mężczyzna potrzebuje w związku? – trzy filary szczęścia

Związek to partnerstwo. Tworzą go dwie osoby, które równocześnie z niego biorą i do niego wkładają. Ważne jest, by panowała tu równość, uwzględniająca naturalne różnice obojga partnerów. W przeciwnym wypadku, nawet jeśli chwilowo wszystko będzie w porządku, nadejdzie znudzenie i znużenie takim związkiem.

Rozpoznanie nawzajem swoich potrzeb jest jednym z najważniejszych zadań, jakich trzeba się podejmować już od samego początku każdego związku. Wbrew pozorom jednak, potrzeby różnych mężczyzn w ich związkach wcale nie są takie znowu różne, chociaż istotnie może różnić się nasilenie różnych oczekiwań.

Najważniejsze potrzeby mężczyzn

Mężczyźni w związkach oczekują przede wszystkim:

  1. Czułości – nawet jeśli mężczyzna wydaje się być twardzielem, zwykłe przytulanie się jest dla niego bardzo ważne. Dotyczy to także zimnych i dość oschłych mężczyzn, ponieważ w domowym zaciszu ze swoja partnerką, najczęściej zachowują się zupełnie inaczej. Potrzeba czułości jest jednym z głównych powodów, dla których panowie zwykle nalegają na możliwie szybkie przeniesienie znajomości z portalu randkowego do świata realnego. Randka internetowa po prostu nie realizuje ich potrzeby bliskości z kobietą;
  2. Zaufania – mężczyźni rzadko otwierają się w sposób, jaki charakterystyczny jest dla kobiet. Nie czują oni potrzeby wygadania się, a narzekanie zazwyczaj nie jest jednym z elementów ich zestawu narzędzi do udźwignięcia stresu. Tym niemniej, każdy mężczyzna bardzo potrzebuje obszaru pełnego zaufania. Musi wiedzieć, że to czym podzielił się z partnerką, jest bezpieczne. Niezależnie od tego, co to jest i kiedy się tym podzielił. Nawet drobiazg, który wypłynął na pierwszej randce jest poufny, a złamanie tego zaufania jest dla mężczyzny bardzo bolesne. Wsparcie kobiety ma duże znaczenie dla życiowego sukcesu mężczyzny;
  3. Seksu – nie należy ukrywać, że seks jest bardzo ważny dla mężczyzn. Dla większości panów przed 30 bywa to wręcz najważniejsza kwestia. Potem się uspokajają, ale bardzo rzadko przestają być istotami mocno seksualnymi. Jeśli w związku będzie cierpiała sfera erotyczna, bardzo szybko może dojść do erozji takiego związku. Nie należy się też obrażać, jeśli randka internetowa będzie miała mocno erotyczny podtekst, z bezpośrednimi propozycjami ciekawych zabaw online. Panowie tego potrzebują. Co nie oznacza, że trzeba się na wszystko godzić.