Czy istnieje przepis na szczęśliwy związek?

Każdy z nas marzy o udanym związku, właściwej relacji z partnerem, miłości, przyjaźni i wszystkich innych uczuciach, jakie powinny istnieć w szczęśliwym związku. Jaka jest zatem recepta na udany związek? Co zrobić aby randki zawsze były udane? Dlaczego nad związkiem musimy ciągle pracować, aby móc uznawać go za udany i szczęśliwy? Jakich błędów powinniśmy się najbardziej wystrzegać? Czy łączenie się w trwały związek z drugą osobą na pewno jest mi potrzebne? Tak myślą samotni ludzie, którym trudno wyjść ze skorupy samotności i nieśmiałości, która z roku na rok stała się wyjątkowo gruba.

Co to jest związek partnerski?

Wychodząc naprzeciw miłości, powinniśmy raczej zapytać czym jest związek partnerski i co zrobić, aby właśnie taki związek stworzyć z drugą osobą. Nie warto zastanawiać się nad udanym związkiem, kiedy go jeszcze nie ma. Gdy poznamy właściwą osobę, także w portalu randkowym, z pewnością intuicyjnie będziemy wiedzieć jak postępować, aby związek był trwały i szczęśliwy.

W miłości liczą się nie tylko emocje i uczucia

Warto rozpocząć od stwierdzenia, że miłość to nie tylko uczucia i emocje, to również racjonalne myślenie i odpowiedzialne budowanie trwałego związku. W miłości liczy się także przyjaźń, namiętność, partnerstwo i zgodność w wielu kwestiach, a jeżeli brak zgody powinniśmy nauczyć się wybierać korzystne kompromisy. Emocje bardziej pasują do zauroczenia, natomiast samymi uczuciami nie da się żyć. W związku potrzeba również zgodności charakterów, zgodności priorytetów życiowych, a jeżeli na którymś z tych pól dochodzi do konfliktu, musimy nauczyć się łagodzić wszystkie spory i dochodzić do wspólnego kompromisu.

Związek to współżycie w zgodzie

Co to jest związek partnerski? Powracając do już zadanego pytania, odpowiedź wydaje się bardzo prosta. Związek partnerski jest zwyczajnie współistnieniem z drugą osobą w tym samym czasie w zgodzie i w harmonii. To wspólny czas, który dwoje osób dzieli ze sobą, to udane randki internetowe oraz te w świecie rzeczywistym, to uwaga i zainteresowanie kierowane w stronę ukochanego, to wszystkie plany i marzenia w jakich nigdy nie brakuje naszego partnera. W związku nie chodzi o zniewolenie, przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę, zmienianie zainteresować dla partnera czy partnerki.

W związku chodzi o uwzględnianie drugiej osoby w naszym życiu, a co za tym idzie również we wszystkich planach na przyszłość. Możemy mieć odmienne zainteresowania, możemy spotykać się z grupą tylko swoich przyjaciół, ale jeżeli po wszystkich przeżyciach dnia potrafimy spotkać się w połowie drogi i z fascynacją opowiadać oraz słuchać o minionych wydarzeniach w życiu naszym i partnera, to znaczy że tworzymy trwały i udany związek.