Czy wy jesteście znajomymi? Czy łączy was już uczucie?

Niezmiernie często relacja dwojga ludzi płci przeciwnej zaczyna się od zwykłej znajomości, popularnego koleżeństwa, a im dłużej ona trwa, tym trudniej określić prawdziwy status tejże znajomości. Jeżeli znacie się od dłuższego czasu, otwarcie nazywacie się znajomymi, jednak nigdy nie wiadomo kiedy zwykła znajomość przeradza się w pierwszy etap związku. Najtrudniej jest gdy ta druga strona nie ujawnia żadnych uczuć, gdy wydaje nam się że znajomymi pozostaniemy już na zawsze.

Nieśmiałość jest zgubna

Jeżeli oboje należycie do osób nieśmiałych, z pewnością trudno będzie wam wejść na wyższy poziom, niżeli zwykłą znajomość. Ty boisz się okazać pierwsza uczucie, On zastanawia się co Ty właściwie o Nim myślisz. Takie podchody mogą trwać miesiącami, a wasza nieśmiałość tylko pogłębia ten stan. Oczywiście nie można wyzbyć się nieśmiałości w jeden dzień, ale z pewnością warto posunąć się o krok dalej, nawet jeżeli mięlibyśmy ponieść porażkę.

Nieśmiali na portalach randkowych

To prawda że osoby nieśmiałe bardzo często korzystają z usług portali randkowych, albowiem tam z za monitora mogą swobodniej rozmawiać z płcią przeciwną. Mimo to na portalach randkowych coraz częściej możemy też znaleźć osoby otwarte i rozrywkowe, które poszukują czegoś innego, niżeli dotychczasowe relacje wśród swojego grona znajomych.

Jak odróżnić znajomość od związku?

Nie ważnie czy należymy do grona osób przebojowych, czy też za naszą osobowością kryje się ogromna nieśmiałość, sami możemy ocenić czy nowa znajomość to coś więcej, czy to początek miłości czy tylko kolejna wspaniała osoba postawiona na naszej drodze, dzięki której życie staje się weselsze i przyjemniejsze. Każdy z nas potrafi odróżnić swoje uczucia, ale jak zauważyć uczucia tej drugiej strony?

Dyskretne ale trafne pytania

Dla osób śmiałych oczywiście taki dylemat nie istnieje, oni bowiem zwykle pytają prosto z mostu i w ogóle nie owijają w bawełnę. Najgorzej mają Ci nieśmiali, osoby ciche, skromne i schowane gdzieś we własnej skorupce strachu przed otwarciem. Nie należy się jednak zbytnio martwić, albowiem obecnie Internet jest tak ogromną skarbnicą poradników, że nawet ci najcichsi i najbardziej nieśmiali bez trudu dowiedzą się jak małymi kroczkami przejść ze zwykłej znajomości w trwały i szczęśliwy związek.

4 komentarze do “Czy wy jesteście znajomymi? Czy łączy was już uczucie?

Dodaj komentarz