eDarling

eDarling – sami o sobie piszą – „najbardziej rozpoznawalna platforma randkowa”. Jak jest w rzeczywistości? Co piszą inni?

eDarling to kolejny popularny portal randkowy w Polsce, a nawet na świecie. Ze swojej strony oferuje wiele funkcji oraz wysokie bezpieczeństwo danych osobowych, jakie tam zamieścimy. Również jak w przypadku innych portali randkowych, także i tutaj rejestracja jest zupełnie darmowa, a dla chętnych pozostaje również darmowe korzystanie z funkcjonalności portalu. Niestety funkcjonalność ta jest mocno ograniczona. Według właścicieli portalu, jest ona wystarczająca, aby móc umawiać się na randki. Czy tak jest? To muszą ocenić sami użytkownicy?

Portal randkowy eDarling został założony w Polsce w 2010 roku, a w Europie działa od 2008 roku. Swój zasięg globalny obejmuje na takie kraje jak Polska, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Holandia, Austria, Francja, Turcja, Hiszpania, Włochy i Rosja. Serwis może się pochwalić przeszło dziesięciomilionową społecznością w całej Europie.

Jako jeden z niewielu serwisów randkowych, eDarling opiera się na schematach psychologicznych, dopasowanie partnerskie jest skonstruowane przez specjalistów, którzy skrupulatnie sprawdzają czy dwoje ludzi do siebie pasuje. Innym wyznacznikiem dopasowania jest miejsce zamieszkania oraz osobiste preferencje. Tzw. psychologiczny profil użytkownika, składa się z modelu osobowości, zwanego „Wielką Piątką”.

Jeżeli wszystkie z podanych kwestii psychologicznych do siebie pasują, użytkownicy wykazują zgodność demograficzną oraz zgodność związaną z osobistymi preferencjami, administratorzy portalu przedstawiają ich sobie nawzajem, uznając ich za właściwych dla siebie partnerów. Właściciel eDarling twierdzi, że jako jedyny serwis o zasięgu europejskim rafuje tak dobrze rozbudowaną usługę „Poznajcie się”, dzięki której użytkownicy mogą ze sobą nawiązać nić porozumienia, niezbędną w pierwszym kontakcie.

Co o eDarling mówią sami użytkownicy?

Jak w przypadku wszystkich portali randkowych, również tutaj możemy odnaleźć opinie pozytywne i negatywne. Niektórzy użytkownicy za walor uznają większą swobodę randkowania, możliwość poznania szerokiego grona nowych osób oraz co najważniejsze właściwego dopasowania za pomocą mechanizmów, jakie oferuje serwis randkowy.

Również pozytywnie wypowiadają się na temat płatności, uznając ją za konieczną i niezbyt wygórowaną, zwracając szczególną uwagę na czytanie regulaminu. Tutaj możemy natrafić na wiele negatywnych opinii, albowiem w regulaminie dość długim i zawile napisanym, jest zawarte, że opłata sama się odnawia po upływie trzech miesięcy. Kto regulaminu nie czyta, nie wie że aby przestać korzystać z płatnych usług Premium, należy najpóźniej 14 dni przed zakończeniem okresu rozliczeniowego, wypowiedzieć umowę abonencką.

Nie wszyscy użytkownicy opisują zalety portalu randkowego. Wielu z nich narzeka na mały wybór ofert z osobami do poznania się, wysokie opłaty oraz ściągalność pieniędzy bez zgody użytkownika z konta osobistego. Oczywiście, aby przekonać się o funkcjonalności portalu i faktycznych zaletach czy wadach, warto wypróbować ten portal randkowy, poprzez darmową rejestrację i wykupienie abonamentu na trzy pierwsze miesiące. Pamiętajcie o automatycznym przedłużaniu się członkostwa. Dla osób, które nie czytają regulaminów może to być niezła pułapka.

Liczy się aktywność na portalu

eDarling to jeden z portali, który punktuje osoby, będące aktywne. Jeżeli zarejestrujemy się na portalu randkowym, ale nie będziemy zbyt aktywnie uczestniczyć w życiu serwisu, z pewnością partnerzy nie będą dopasowywani do naszych preferencji. Im dokładniej wypełnimy profil, tym większe szanse na znalezienie drugiej połówki zyskamy. Wśród pól do wypełnienia, znajdziemy takie rubryki jak: „kryteria wyszukiwania”, „o sobie” i inne.

Dbajmy o bezpieczeństwo danych

Serwis przestrzega nas przed niewłaściwym wypełnianiem profili, dla własnego bezpieczeństwa nie powinniśmy zamieszczać danych osobowych, albowiem nigdy nie wiadomo kto znajduje się po drugiej stronie komputera.

Tutaj zwracajmy także uwagę na dokładne czytanie innych profili, abyśmy nie wpadli w pułapkę oszusta, jakich na wszystkich portalach randkowych nie brakuje. Jeżeli osoba deklaruje wiek dwudziestu kilku lat i przeszło dziesięcioletnie doświadczenie w zawodzie lekarza, od razu powinna nam się zapalić czerwona lampka ostrzegawcza.

eDarling także jako aplikacja mobilna

Aby dotrzeć do większej liczby użytkowników, właściciele serwisu stworzyli oddzielną aplikację mobilną, dzięki której o każdej porze dnia i nocy oraz w dowolnym miejscu na ziemi, będziemy mogli łączyć się z serwisem randkowym i swobodnie rozmawiać z nowo poznanymi osobami.

My tylko możemy nakreślić funkcjonalność portalu randkowego, wybór zawsze pozostawiamy czytelnikom, a o doświadczeniach możecie zawsze opowiedzieć w komentarzach.

 

16 komentarzy do “eDarling

Dodaj komentarz