Jak się prawidłowo zabrać za flirt?

Flirtowanie dla osób niedoświadczonych jest niczym jazda na łyżwach, czyli wyjście na śliski lód, założenie nietypowych butów i spore ryzyko poobijania się. Oglądanie osób kręcących piruety i śmigających od skoku do skoku, wydaje się wręcz nierealne. Na szczęście w praktyce nie jest aż tak źle i okazuje się, że dość szybko uczymy się utrzymywania równowagi. W jaki sposób flirtować, żeby było przyjemnie?

I. Rozmawiaj

Rozmowa sama w sobie jest bardzo ważna, ponieważ jest to swoiste boisko, na którym gramy. Rozmowa powinna być partnerska, czyli najpierw mówimy my, potem druga osoba, znowu my i znowu partner albo partnerka. Trzeba unikać monologów czy przesłuchań, bo te do niczego nie prowadzą. Znalezienie wspólnych tematów może wydawać się trudne, ale zazwyczaj udaje się samo.

Co bardzo istotne, z flirtem nie należy czekać. Nie należy traktować pierwszej rozmowy jako rozmowy kwalifikacyjnej. Nie, to już musi być flirt, bo inaczej pójdzie sygnał, że nie jesteśmy zainteresowani.

II. Używaj mądrych komplementów

I panie, i panowie powinni się nawzajem komplementować. Trafny komplement od czasu do czasu to wielki kapitał, ale trzeba uważać na komplementy puste. Komplementowanie oczu dziewczyny siedzącej w ciemnych okularach jest mało poważne.

III. Zadbaj o barwę głosu

We flircie ważne jest co, ale ogromne znaczenia ma także to, w jaki sposób mówimy. Chodzi przede wszystkim o barwę głosu. Większość pań radzi sobie z tym wręcz naturalnie i nie musi się nad tym zastanawiać. Panowie mają zazwyczaj trochę trudniej, ale wystarczy zwykle trochę obniżyć głos i już jest to dobra podstawa do dalszych działań.

IV. Uśmiechaj się

Uśmiech ma niesamowitą moc w czasie podrywania i flirtu. Nie chodzi oczywiście o to, by się jakoś dziwnie szczerzyć, ale o to, by zachęcać do swojej osoby pozytywnymi wibracjami. A te budowane są właśnie przez szczery(!) uśmiech.

V. Mów językiem ciała

We flircie można naprawdę bardzo daleko zajść słowem. Dużo dalej zajedziemy jednak korzystając z języka ciała. Słowami można doprowadzić do zainteresowania nami, ale wszelkie elementy bliskości i namiętności trzeba przekazywać już poprzez elementy mowy ciała. Spojrzenia, zabawa włosami, uśmiechy, delikatny dotyk… Metod jest tutaj oczywiście cała masa i znów kobiety robią to najczęściej podświadomie. Panom najlepiej przekazać prosta informację: szukaj kontaktu, dąż do dotyku.

Dodaj komentarz