Jaki portal randkowy wybrać?

Pośród dziesiątek, a nawet setek różnego rodzaju portali randkowych, trudno wybrać ten właściwy, dodatkowo do końca nie wiadomo jakimi wskazówkami się kierować i jak szukać. W Internecie możemy znaleźć wiele gotowych rankingów portali randkowych, ale niestety nie każdy jest wiarygodny i tworzony faktycznie przez użytkowników tego rodzaju serwisów.

Wybierając ten właściwy portal randkowy musimy zwrócić uwagę na bardzo wiele kwestii. Spróbuję tutaj bliżej je opisać i rozjaśnić nieco tym, którzy o portalach randkowych nigdy nie słyszeli bądź słyszeli wyjątkowo niewiele.

Po pierwsze najważniejszy jest przejrzysty wygląd, jasny i zrozumiały regulamin oraz pozytywne opinie o portalu, jakie możemy znaleźć na wielu innych serwisach rozrywkowych, w tym również na tematycznych forach internetowych. Kiedy już znajdziesz te właściwe portale randkowe, powinieneś je śmiało przetestować, zobaczyć gdzie oferują możliwość rejestracji i rozmawiania z innymi użytkownikami zupełnie za darmo, a gdzie oczekują dość wysokiej opłaty.

Portale randkowe jakie cieszą się dużą popularnością, najczęściej nie są zupełnie bezpłatne, albowiem muszą się z czegoś utrzymywać, ale z pewnością opłaty te nie są wysokie, a sama rejestracja i sprawdzenie możliwości danego serwisu randkowego, to bezpłatne usługi dla nowych użytkowników.

Przyjrzyjmy się zatem który ze znanych portali randkowych wart jest większej uwagi i na jakie kwestie powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę, zanim zarejestrujemy się na jednym z nich.

Dobry serwis randkowy czyli jaki?

Zanim zarejestrujemy się w wybranym portalu randkowym, zastanówmy się na co trzeba zwrócić uwagę, jakie cechy portalu randkowego świadczą o jego pozytywnej bądź negatywnej opinii.

Codziennie nowi użytkownicy

Portal randkowy, na którym codziennie rejestruje się kilkadziesiąt nowych osób, a Ci którzy już się zarejestrowali, często się logują i są dostępni, to z pewnością portal prawdziwy i nastawiony przede wszystkim na zadowolenie użytkowników. Zatem im więcej osób z Twojego miasta zalogowało się na danym portalu randkowym, tym większe prawdopodobieństwo, że Ty również kogoś ciekawego na nim znajdziesz.

Co to są fikcyjne profile?

Niektóre portale randkowe nastawione są wyłącznie na zyski, dlatego poprzez administratora takiego portalu zakładane są fikcyjne profile pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn, które mają za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę nowych użytkowników. Tuż po rejestracji są oni zasypywani równie fikcyjnymi wiadomościami, a po wyczerpaniu darmowego limitu rozmów, administracja portalu prosi takich użytkowników o wykupienie płatnego konta Premium. Oczywiście po opłaceniu pakietu Premium wiadomości przestają przychodzić, a my jesteśmy wyjątkowo sfrustrowani zaistniałą sytuacją.

Dostępni użytkownicy w portalu randkowym

Jeżeli zdecydujemy się na rejestrację w portalu randkowym, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na liczbę użytkowników, ale również na częstotliwość logowania się przez nich. Jeżeli serwis randkowy ma dużo użytkowników, ale żaden z nich nie logował się od kilku tygodni, albo co gorsza miesięcy, nie warto korzystać z takiego portalu. Tutaj nic się nie dzieje, a nawet jeżeli ktoś zagląda, to odczytywanie wiadomości z kilkutygodniowym opóźnieniem nie ma większego sensu i szans na jakąkolwiek znajomość.

Poszukajmy portalu randkowego, gdzie pokazywany jest czas ostatniego logowania. To najlepszy wskaźnik wiarygodności i popularności danego serwisu randkowego.

Prosty i przejrzysty regulamin

Każdy portal randkowy musi mieć własny regulamin, który będzie się składał z kilku bądź kilkunastu punktów, omawiających pokrótce zasady i warunki korzystania z usług jakie świadczy serwis randkowy. Najkorzystniej jest oczywiście wtedy, Dy regulamin ma tylko kilka punktów, a my je rozumiemy. Dlatego tak ważne, jest abyśmy przed rejestracją zwrócili uwagę na zapisy regulaminu i dokładnie się z nimi zapoznali. Jeżeli znajdziemy w regulaminie jakieś nieprawidłowości i zawiłe zapisy, nie warto angażować się w przygodę z tym portalem randkowym.

Czy istnieje idealny portal randkowy?

Nawet jeżeli serwisy randkowe znajdują się w czołówce najlepszych portali randkowych, z pewnością nie są idealne. Tak jak w życiu i świecie realnym, również w Internecie nie znajdziemy idealnych partnerów czy partnerek, którzy będą do nas słali wiadomości z wielkimi obietnicami i zapewnieniami o idealnym życiu. Dlaczego o tym piszę? Rzecz mogłaby się wydawać oczywista, a jednak wiele osób daje się nabrać na takie wiadomości wysyłane głównie przez obcokrajowców, którzy są portalowymi oszustami.

Jeżeli nie ma idealnego portalu randkowego, to jaki wybrać?

Rozróżniamy dwie kategorie portali randkowych: płatne i darmowe.

Jeżeli nie przeszkadzają nam minimalne opłaty za możliwość posiadania konta Premium, warto zwrócić uwagę na takie portale jak sympatia.pl, badoo.com czy buziak.pl opinie. Tutaj otrzymujemy dość jasno i nieskomplikowanie napisane regulaminy, z których wynika jakie opłaty musimy uiścić, aby korzystać w pełni z wszystkich funkcji portalu, a dodatkowo przy opłacie na większą ilość miesięcy z góry, abonament maleje.

Wymienione wyżej portale posiadają wszystkie te wskaźniki, o których pisałem wcześniej. Codziennie logują się na nich nowi użytkownicy, liczba użytkowników jest na tyle duża, aby móc ocenić je na dość wysokich pozycjach rankingu. Również regulaminy są przejrzyście napisane, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że zostaniemy oszukani i naciągnięci na dodatkowe opłaty czy automatyczne ściąganie abonamentu z naszego konta.

Drugą kategorią portali randkowych, są serwisy bezpłatne. Tutaj główną zaletą jest fakt, że nie musimy wcale płacić za możliwość randkowania. Mimo to, portale darmowe mają swoje dość istotne wady. Jest to przede wszystkim słaba obsługa administracyjna oraz wyjątkowo duża liczba wyświetlanych reklam. Tutaj nie znajdziemy zbyt wielu nowych użytkowników, wiele kont jest fikcyjnych, jak również trzeba uważać na konta zakładane przez portalowych oszustów.

Z najpopularniejszych darmowych portali randkowych warto wymienić: randki.o2.pl, cafe.pl oraz kochlik.pl. Z pewnością nie należą one do idealnych portali randkowych, a na początek przygody z randkami online z pewnością wystarczą. Po zapoznaniu się z wszystkimi funkcjami, założeniu pierwszego profilu randkowego oraz wysłaniu pierwszej wiadomości, będziemy mogli zarejestrować się na płatnym portalu randkowym, gdzie zdecydowanie więcej się dzieje i codziennie loguje się duża liczba nowych użytkowników.

Poszukaj porad randkowych

Coraz więcej portali randkowych oprócz możliwości rejestracji i korzystania z wszystkich funkcji jakie posiada konkretny serwis randkowy, publikuje również cenne porady randkowe. Pod tym kątem również warto oceniać serwisy randkowe. Właściciele tych najlepszych robią wszystko, aby przyciągnąć nowych użytkowników i zatrzymać ich na dłużej. Takie poradniki randkowe to bardzo cenne rady zarówno dla osób nieśmiałych jak i tych wyjątkowo pewnych siebie. Tutaj każdy znajdzie coś właściwego i wyszuka odpowiednią pigułkę wiedzy, dostosowaną do jego sytuacji oraz sposobu bycia.

Pamiętaj! „Jak Cię widzą, tak Cię piszą.” W Internecie również obowiązuje ta zasada. Jeżeli właściwie wypełnisz profil randkowy, jeżeli odpowiesz na wszystkie pytania kwestionariusza zgodnie z prawdą, a dodatkowo ciekawie opiszesz swoją osobę, jeżeli w końcu dodasz do swojej galerii najciekawsze i najładniejsze swoje zdjęcia, z pewnością osiągniesz sukces w poszukiwaniu miłości.

Jeżeli natomiast masz jakiekolwiek wątpliwości, jak wypełnić profil randkowy i co wpisać w opisie własnej osoby, zajrzyj do naszych poradników, w których z pewnością znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

17 komentarzy do “Jaki portal randkowy wybrać?

Dodaj komentarz