Match

Jednym z najstarszych serwisów randkowych jest portal Match.com. Obecnie portal obsługuje 25 krajów, aż w ośmiu językach, a główna siedziba właścicieli prowadzących serwis randkowy znajduje się w Dallas w Teksasie. Biura tego znanego na całym świecie portalu randkowego rozsiane są po całym świecie i znajdują się w Dallas, San Francisco, Pekinie, Tokio, Rio de Janeiro oraz West Hollywood.

Kilka słów o historii Match

Portal randkowy Match został założony przez Gary’ego Kremena i Peng T. Onga w 1993 roku. Jednak dopiero w 1995 roku zaistniał w Internecie jako darmowy portal randkowy, a pierwsza reklama tego serwisu pojawiła się w magazynie Wired.

Aby móc zyskać popularność, właściciele serwisu z początku oferowali możliwość umówienia się na randki online zupełnie za darmo, dopiero z czasem włączono również płatne funkcje w portalu.

Historia portalu i ich właścicieli jest dość burzliwa, pierwsi właściciele niedługo po rozpoczęciu działalności zrezygnowali z prowadzenia serwisu, a ich obecni administratorzy zakupili go w 1999 roku.

Z roku na rok portal zyskiwał coraz więcej użytkowników, a możliwość połączenia z innym serwisem pozwolił na zdobycie tak dużej liczby użytkowników, aby administratorzy mogli na stałe wprowadzić usługi płatne. W 2001 roku miesięczna opłata za korzystanie ze wszystkich funkcji portalu randkowego wynosiła prawie 25$.

Portal randkowy Match.com w 2004 roku został ogłoszony jako największy portal na świecie, a tym samym zyskał jeszcze większą popularność. Ilość użytkowników na całym świecie w Match przekroczyła liczbę 15 milionów osób. Od 2010 roku mamy również możliwość korzystania z aplikacji mobilnej Match.

Przez te wszystkie lata portal randkowy Match.com przejął wiele mniejszych serwisów randkowych, aby dziś cieszyć się niesłabnącą popularnością i ogromną ilością użytkowników poszukujących miłości właśnie za pośrednictwem Match. Właściciele serwisu chwalą się, że obecnie przeszło milion użytkowników znalazło swoją drugą połowę za pośrednictwem portalu randkowego.

Brak polskiej wersji językowej

Mimo, iż serwis Match działa w ośmiu językach i 25 krajach rozsianych po całym świecie, Polacy nie doczekali się własnej wersji językowej. Serwis cieszy się wielką popularnością na całym świecie, w Polsce jest dość słabo rozpoznawany. Trudno odnaleźć go w standardowych rankingach portali randkowych, mimo iż można zarejestrować się za pośrednictwem popularnego facebooka, Polacy nie wykazują zainteresowania tym konkretnym serwisem.

Być może, gdyby właściciele portalu pokusili się o rozszerzenie swojej działalności z uwzględnieniem polskiej wersji językowej, również w naszym kraju portal Match zyskałby większą grupę aktywnych użytkowników.

Kto korzysta z Match.com?

Jak już zostało powiedziane, serwis Match nie posiada polskiej wersji językowej, dlatego większość Polaków którzy korzystają z funkcjonalności serwisu, przebywa na emigracji i posługuje się powszechnie stosowanym tam językiem angielskim. Jest to doskonała alternatywa dla Polaków mieszkających za granicą i poszukujących za pośrednictwem Internetu miłości bądź nowych znajomych, którzy mogą mieszkać gdzieś w pobliżu.

To wyjątkowo pokaźnych rozmiarów serwis randkowy, na którym mogą zarejestrować się osoby pełnoletnie, a sama rejestracja jest oczywiście darmowa. Obecnie niemalże każdy serwis posiada płatne funkcje, portal Match.com również został wyposażony w możliwość wykupienia płatnej subskrypcji, z której niestety nie można zrezygnować za pomocą drogi elektronicznej, a jedynie poprzez telefoniczny kontakt z obsługą klienta.

Popularność portalu Match.com

Sekretem popularności serwisu Match.com z jednej strony jest rok powstania – 1995, kiedy tak naprawdę portale randkowe dopiero raczkowały, a właściciele Match idealnie wstrzelili się w niszę rynkową w sieci. Dodatkowo fakt, że Match nie oszczędzał nigdy na reklamie i nawet po burzliwych procesach przeciwko portalowi, wciąż nabywał udziały mniejszych portali randkowych, stawiał na szeroką reklamę w Wielkiej Brytanii, a tym samym zdobywał nowych użytkowników swojego serwisu randkowego.

Sama szata graficzna portalu Match.com także jest dość przyjemna, a tym samym mocno przyciąga zwolenników tego rodzaju kolorystyki. Jednym z głównych kryteriów wyszukiwania potencjalnych partnerów jest możliwość wpisania kodu zamieszkania, dzięki czemu otrzymujemy w wyszukiwarce wyniki osób zamieszkujących najbliższą okolicę.

Serwis dla ludzi

Serwis randkowy Match.com w krótkim czasie zdobył dużą popularność, między innymi ze względu na przyjazne nastawienie administratorów do nowych użytkowników. Na stronie mają oni do dyspozycji wiele poradników randkowych, system dopasowania partnerskiego oraz imprezy dla singli, które są organizowane jako ciekawe wieczory w klubach, gdzie wspólnie można porozmawiać i napić się drinka.

Match.com nie odstaje technologicznie od innych serwisów randkowych. Tutaj także można łączyć się i rejestrować za pośrednictwem innych portali społecznościowych, a dodatkowo dla użytkowników przygotowana została nowoczesna i funkcjonalna aplikacja mobilna.

Mimo, że portal Match.com nie jest spotykany w polskich rankingach portali randkowych, to doskonała alternatywa dla wszystkich Polaków przebywających stale na emigracji. Zapraszamy do darmowej rejestracji i samodzielnego oceniania funkcjonalności portalu.

15 komentarzy do “Match

Dodaj komentarz