Mowa ciała – sekrety ruchu dłoni i stóp

Kiedyś mówiliśmy o mimice twarzy, milczeniu oraz bawieniu się przez kobietę włosami. Poruszaliśmy temat jawnego podrywu bądź sytuacji, kiedy kobieta czuje się skrępowana i zawstydzona. Dziś spróbujemy zbliżyć zagadnienie mowy ciała za pomocą dłoni i nóg. Wbrew pozorom gestykulacja dłońmi bądź ich zupełny brak, także bardzo wiele znaczy, a stopy skierowane w stronę mężczyzny mogą świadczyć o wyraźnym zainteresowaniu, z czego mężczyzna powinien się tylko cieszyć.

Co mogą mówić dłonie?

Pytanie dość kontrowersyjne, tym bardziej że nie wszyscy patrzą na dłonie, a co dopiero umieją odczytywać ich ułożenie. Zresztą w wielu sytuacjach nie chcemy, aby ktokolwiek patrzył nam się na ręce, szczególnie jeżeli są to kwestie związane z pracą zawodową. Mimo to randka jest zupełnie innym rodzajem spotkania, a obserwowanie drugiej osoby jest jak najbardziej wskazane. Kiedy kobieta gestykuluje bądź kryje dłonie pod pachami, każdy z tych gestów znaczy coś innego i warto się nad tą interpretacją dłużej zastanowić.

Oczywiście nie w każdym miejscu mamy możliwość obserwacji dłoni, a obserwacja stóp o której będzie mowa później bywa zupełnie utrudniona, jeżeli jednak troszeczkę się wysilimy, nasze trudny z pewnością nie pójdą na marne.

Odruch krzyżowania dłoni na klatce piersiowej czy też wyraźnego chowania ich pod pachami, zwykle oznacza zamknięcie, nieśmiałość i skrępowanie. Samo krzyżowanie dłoni świadczy o działaniu obronnym, zamykając ręce szukamy komfortu i dodatkowego bezpieczeństwa w niezręcznej sytuacji.

Pełne gestykulowanie bądź zabawa przypadkowymi przedmiotami także nie wróży niczego dobrego. To zwykle przejaw braku zainteresowania, znudzenia, bądź odwrotnie braku pewności siebie. Oczywiście nie należy wszystkich osób oceniać jedną miarą, albowiem niektóre kobiety mają takie usposobienie, a gestykulacja rękami jest jedynie „głośniejszym” wyrażeniem przez nich uczuć i poglądów.

Jedynym pozytywnym gestem dłoni ze strony kobiety, jest ich subtelne przesuwanie się w naszą stronę. To wyraźny znak, że kobieta oczekuje czegoś więcej, zaczyna nas podrywać, a tym samym oczekuje od Ciebie następnego kroku.

Co mówią stopy?

Stopy kobiety są zwykle piękne, szczupłe i wspaniale wyeksponowane w szpilkach bądź innych gustownych bucikach. Jeżeli mamy jak obserwować nogi kobiety, którą zaprosiliśmy na randkę, będziemy patrzeć nie tylko na stopy, ale to one powinny zwrócić naszą uwagę. Jeżeli bowiem stopy są skierowane w stronę mężczyzny, świadczą o jej wyraźnym zainteresowaniu oraz oczekiwaniu na mniej oficjalną część randki, w której słowa przestają mieć znaczenie.

3 komentarze do “Mowa ciała – sekrety ruchu dłoni i stóp

Dodaj komentarz