Randki online czyli internetowy sposób poszukiwania miłości

Jeśli randki online powodują u kogoś zdenerwowanie, to bardzo dobry znak. Randki w sieci to bowiem jak najbardziej pełnowartościowe randki, a zawierane na portalach randkowych znajomości potrafią się przemienić w związek na całe życie. Nie ma powodu, by traktować je inaczej od klasycznych randek.

Rośnie popularność randek internetowych

Portale randkowe odwiedza coraz więcej osób. Gdyby nie tego rodzaju serwisy, część z osób poszukujących miłości w Internecie nie szukałaby swojej drugiej połówki w ogóle. Powodem tego jest przede wszystkim brak czasu oraz tak zwany koszt wejścia. Żeby zacząć coś robić, trzeba się przełamać, zainwestować swój czas i wysiłki.

W przypadku portali randkowych koszt wejścia jest niewielki, ponieważ wystarczy tylko uruchomić aplikację na telefonie lub włączyć komputer. Ta wygoda pokazuje, jak dobrze internetowe randkowanie dostosowane jest do współczesnego świata, a twarde liczby dowodzą tego jeszcze dobitniej. W Stanach Zjednoczonych, gdzie rynek portali randkowych jest najbardziej rozwinięty, aż 1/3 małżeństw zawieranych w latach 2005-2012 miała swoje korzenie na randkach internetowych.

Randki online mają swoje własne zalety

Zazwyczaj w dyskusji o randkach internetowych skupiamy się na kwestiach związanych z wygodą i dostępnością, ale nie są to bynajmniej jedyne zalety takiej formy poznawania innych ludzi. Bardzo istotne jest to, że w przypadku Radek internetowych nie da się ze sobą nie rozmawiać.

Randka w sieci to po prostu rozmowa i dzięki temu partnerzy lepiej poznają się przez pierwszym spotkaniem na tradycyjnych warunkach. Czas spędzony na randkach wirtualnych pozwala osobom nieśmiałym na przełamanie się, a potem realne spotkanie odbywają osoby, które są zdecydowanie bardziej kompatybilne w stosunku do siebie nawzajem niż osoby, które poznały się w innych warunkach.

Portale randkowe to nie sklepy z miłością

Warto rozwiać w tym miejscu jeszcze jedno nieporozumienie. Portale randkowe umożliwiają nam daleko idące filtrowanie użytkowników i wybieranie do rozmowy tylko tych, których chcemy. Co więcej, możemy skorzystać ze specjalnych dopasowań partnerskich i wybrać kogoś nam zaproponowanego rzez system. Nie oznacza to jednak, że wybieramy z półki sklepowej drugą osobę.

Wszystkie dopasowania i wybory tak naprawdę są dość powierzchowne, a miłość najczęściej przychodzi zupełnie znienacka ze strony osoby, z którą zwyczajnie zaczęło się w pewnym momencie rozmawiać. I tak się rozmawiało, że teraz tworzycie idealną parę.