Randki przez Internet – czyli jak poznać swoją drugą połówkę?

Współczesny świat rządzi się swoimi prawami. Poprzez ogromne tempo, w jakim żyją jego mieszkańcy, bardzo często pozbawia ich momentów oraz chwil, w których ludzie zatrzymują się na dłuższą chwilę, by zaznać odrobinę przyjemności z możliwości obcowania z drugim człowiekiem. To wywołuje u ludzi ogromny dyskomfort i brak kontroli nad swoim życiem, a w dłuższej perspektywie samotność i zamknięcie w sobie.

Jak poznać swoją drugą połówkę?

Osoby, które nie trwają w żadnym związku lub te nieustannie poszukujące tej jedynej, wymarzonej osoby, bardzo często po nieudanych relacjach z innymi, zamykają się w czterech ścianach i odrzucają próby nawiązywania kolejnych znajomości.

Portale randkowe umożliwiają im nie tylko poznawanie nowych, ciekawych osób, ale też oderwanie się od rutyny i trwania w poczuciu bezcelowości. Randki w sieci to doskonała alternatywa dla osób nieśmiałych, zamkniętych w sobie, zakompleksionych, którym niezwykle trudno jest nawiązać bliższe znajomości z obcymi ludźmi.

Za ekranem monitora…

Internet daje poczucie bezpieczeństwa, bo za ekranem monitora czujemy się pewniejszymi siebie i znacznie łatwiej jest się nam otworzyć na drugiego człowieka. Poprzez portale randkowe, przynajmniej początkowe etapy takich znajomości, mogą przebiegać harmonijnie i zgodnie z założeniami osoby szukającej towarzystwa. Stopniowe odkrywanie swojej osoby, zalet i walorów, może stać się przepustką do realnego spotkania w świecie rzeczywistym.

Zaufać ponownie…

Każdy, kto doznał zawodu miłosnego lub odtrącenia, wie jak bolesne i trudne jest ponowne zaufanie drugiemu człowiekowi. Poznając kogoś na wirtualnych randkach, nie zdradzamy innym swoich potrzeb i oczekiwań, przynajmniej w początkowych fazach znajomości. Stopniowo dozujemy emocje i zachęcamy innych do bliższego poznania naszej osoby. To zaoszczędzi późniejszych rozczarowań wynikających z rozbieżności potrzeb ludzi.

Skuteczny sposób na poznanie nowych osób

Portale randkowe dla singli i nie tylko to niewątpliwie ciekawy i całkiem skuteczny sposób na poznanie nowych osób, a może nawet tej jedynej na długie lata. Jednak nie można zapomnieć o zagrożeniach wynikających z takich wirtualnych spotkań. Może się przecież zdarzyć, że po drugiej stronie ekranu komputera zasiada osoba, która szuka jedynie dobrej zabawy, być może nawet naszym kosztem, a stąd to już tylko krok do porażki uczuciowej.