Relacja bez zobowiązań – nie dla każdego

Czy każdy z nas jest w stanie wejść w relacje bez zobowiązań? Czy sfera seksualna i sfera uczuć, to dla nas dwie różne dziedziny życia? Istnieje grupa społeczna, która nigdy się nie angażuje, wręcz uważa się za osoby twarde i nieprzejednane na jakiekolwiek uczucia. Ich przeciwnicy to osoby uczuciowe i kochliwe, niemalże natychmiast się zakochują i angażują całym sobą w każdy nowo rozpoczęty związek.

Jedni mówią, że na świecie nie ma miłości, bo miłość to tylko związek chemiczny, inni uważają że związek dwojga ludzi to dreszcze, motyle w brzuchu i szereg innych niezdefiniowanych uczuć.

Szukasz przygody? Określ się w relacji

Jeżeli należysz do grupy osób, które nie angażują się w związki, zawsze jesteś twardy i nieugięty, a uczucia to nie „Twoja bajka”, określ to na początku relacji. To, że chcemy żyć w związku bez zobowiązań i trwać w luźnej relacji, nie jest niczym złym. Jeżeli jednak narobimy drugiej stronie nadziei na coś więcej i zranimy ją, nasze zachowanie będzie nie fair.

Zaczęło się od wakacyjnej przygody…

Istnieje oczywiście także inny scenariusz znajomości. Poznali się na wakacjach, na początku oboje mówili tylko o wolnym związku i ciekawej przygodzie, a po krótkiej i burzliwej relacji, zakochali się w sobie, a krótka przygoda miała swój finał przed ołtarzem.

Czasami wmawiamy sobie, że jesteśmy twardzi, a w rezultacie możemy bardzo szybko zaangażować się i zakochać bez pamięci. Miłość nie wybiera, strzała Amora trafia niespodziewanie i szybko, a z wielkich przygód i uniesień również powstają trwałe i stabilne związki.

Randki internetowe bez zobowiązań

Każda pierwsza randka powinna być traktowana raczej na luzie i bez zaangażowania. Szczególnie randki online są ciekawymi przygodami i randkami bez zobowiązań czy uczuciowych deklaracji. Kiedy już bliżej się poznamy i umówimy na spotkanie w realu, zdecydujemy czy chcemy związać się na dłuższy czas czy jest to tylko jednorazowe spotkanie i nic nieznacząca randka bez zobowiązań.

Zakochałam się, ale on chce tylko seksu

Najtrudniejsze sytuacje, to te kiedy jedna strona już kocha, a druga nada traktuje relacje bez żadnych zobowiązań i głębszego zaangażowania. Uczucia, które występują tylko po jednej stronie związku, ranią podwójnie. Z jednej strony mamy świadomość, że tkwimy w relacji bez przyszłości, z drugiej nie umiemy odejść, bo nasze uczucia są zbyt silne. Cały czas łudzimy się, że On wreszcie pokocha, odejdzie od żony… i będziemy żyli długo i szczęśliwie.

Relacje bez zobowiązań nie są dla każdego. Nie każdy potrafi „skakać z kwiatka na kwiatek”, traktować seks jedynie jako czystą przyjemność i sposób na niezobowiązujące spędzenie wolnego czasu. Czy istnieje seks bez zobowiązań? Czy można spotykać się tylko dla seksu? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam przed sobą.