Strach przed samotnością

Każdy z nas boi się samotności, relacje międzyludzkie układamy tak, aby zawsze mieć znajomych, przyjaciół, ukochaną osobę. Wielu singli nie umie być singlami, albowiem samotność ich przeraża i nawet jeżeli nie uznają trwałych związków, kogoś bliskiego przy sobie mieć muszą. Często kończąc jeden związek, zaczynamy nowy, aby nie odczuć pustki i samotności, uczucia którego nikt z nas nie lubi.

Z kwiatka na kwiatek…

Niektórzy nie potrafią być sami, nawet przez krótką chwilę, a gdy jeden związek im się wali, od razu „pakują się” do nowej relacji. Tego typu osoby posiadają wyjątkowo mocną chęć bycia z drugą osobą, co często rozumiane jest dość opacznie, otoczenie bowiem wytyka ciągłe „skakanie z kwiatka na kwiatek”. Jeżeli tylko nie jesteśmy tą stroną związku która ciągle rani, jeżeli to niespójność charakterów nie pozwala nam znaleźć drugiej połówki, warto szukać miłości tak długo, aż w końcu stanie na naszej drodze.

Rana po niespełnionej miłości boli…

Istnieje także druga grupa społeczeństwa, która po nieudanym związku „długo liże swoje rany”, a tym samym o nowym związku w ogóle nie myśli, zamykając się ze swoim cierpieniem w czterech ścianach własnego domu. Takie osoby trudno wyciągnąć do klubu, namówić na spotkanie czy randkę w ciemno, potrzebują one bowiem wyjątkowo dużo czasu, aby rany zabliźniły się do samego końca.

Znajdźmy rozwiązanie na ból

Na każde rozstanie jest rozwiązanie. Gdy czujemy ból po zerwanym związku, warto poszukać nowych relacji damsko-męskich na portalu randkowym, gdzie osób po przejściach jest więcej. Tutaj nie musimy od razu deklarować wierności i miłości do grobowej deski, możemy rozmawiać, poznawać, śmiać się i cieszyć życiem, a miłość z pewnością przyjdzie do nas sama.

Słowem podsumowania, możemy powiedzieć, że nikt z nas nie chce być samotny. Mało kto wybiera życie pustelnicze i jest singlem do końca życia wyłącznie z wyboru. Każdy z nas zasługuje na miłość, czułość i zrozumienie drugiej osoby. Każdy z nas ma prawo do prawdziwej relacji w szczęśliwym związku, a jeżeli mamy problemy ze znalezieniem drugiej połówki, pomyślmy o rejestracji na jednym z wielu portali randkowych, gdzie o miłość nie trudno.

4 komentarze do “Strach przed samotnością

Dodaj komentarz