Swatka

Swatka to portal randkowy, który powstał w 2010 roku. Założeniem serwisu od początku jego działania, jest chęć pomocy samotnym ludziom w znalezieniu drugiej połówki, w poznaniu miłości życia. Nie wszyscy mają na tyle wolnego czasu, aby chodzić na tradycyjne randki, dlatego portal randkowy wychodząc takim ludziom naprzeciw, stworzył miejsce spotkań dla samotnych.

Sami założyciele, zapytani dlaczego utworzyli portal randkowy, zgodnie odpowiadają że lubią pomagać ludziom w znalezieniu miłości, szczególnie kiedy trzeba pomagać osobom nieśmiałym w kontaktach z płcią przeciwną. Portal randkowy Swatka przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Ciekawa szata graficzna

Szata graficzna portalu randkowego Swatka z pewnością przemawia na korzyść ich twórców. Całość strony stworzona została w stonowanych barwach, kolorem przewodnim jest niebieski, a całość wygląda estetycznie i przejrzyście. Strona główna posiada kilka ważnych zakładek, nie razi zbyt dużą ilością informacji czy reklam, dlatego ogólnie portal jest dość wysoko oceniany przez użytkowników.

Dodatkowym plusem serwisu randkowego Swatka jest łatwość obsługi, która staje się zauważalna od pierwszych chwil korzystania z portalu. Nie ma mowy, aby nawet osoba nigdy nie logująca się na tego typu portalach, pogubiła się w kartach i obsłudze serwisu Swatka. Również podstrony znajdują się w widocznych miejscach, a ich tytuły są dla wszystkich przystępne i intuicyjne.

Darmowa rejestracja i to wszystko

Rejestracja jest darmowa, ale zaraz po jej zakończeniu pokazuje się podwójne menu, które może wprowadzić nowego użytkownika w błąd. Jeżeli chodzi o funkcjonalność portalu, nie plasuje się ona zbyt wysoko. W przypadku serwisu Swatka napisanie każdej wiadomości jest odpłatne, dlatego jego funkcjonalność nie jest odpowiednia dla każdego. Portal nie daje możliwości przetestowania funkcjonalności serwisu, co jest z pewnością wielkim minusem dla użytkowników, którzy liczą na funkcje tekstowe.

Płatny… ale nie za drogi

Oczywiście można pozostać przy darmowym koncie, ale ono nie uprawnia do wysyłania wiadomości prywatnych, a jedynie pozwala na oglądanie profili, ich komentowanie oraz dodawanie zdjęć do swojej galerii. Konto Premium nie należy do najdroższych, a jego koszt zamyka się w kilkunastu złotych za miesiąc, najkorzystniejsza oferta abonamentowa to opłata za rok z góry, wtedy koszt jednego miesiąca nie przekracza 5 złotych. Możemy również wykupić konto na stałe, wtedy zapłacimy jednorazowo sumę 200 złotych.

Jak już wspomnieliśmy, aby wysłać wiadomość do innej osoby musimy posiadać konto VIP, aby ta wiadomość została odebrana i odczytana druga strona może mieć konto darmowe, ale aby na nią odpisać także musi posiadać konto Premium. Wszystko po to, aby jak największa osób wykupiła konto płatne, a tym samym aby portal mógł zarabiać na użytkownikach.

Przeglądając serwis, możemy zauważyć dwie różne przeglądarki. Jedna służy do wyszukiwania osób poprzez podanie płci oraz miejsca zamieszkania, druga służy do wyszukiwania osób na podstawie określonych zainteresowań czy prywatnych preferencji.

Dopasowanie partnerskie – TEST

Kolejną dość ciekawą funkcją portalu jest możliwość podejścia do testu na dopasowanie partnerskie. Składa się on z dwunastu dość istotnych ale i typowych pozycji wyboru. Administracja portalu przekonuje o właściwym działaniu tekstu dopasowania partnerskiego, jednak sam system nie działa zbyt sprawnie.

Funkcjonalność portalu randkowego na poziomie darmowego konta nie daje zbyt wielu możliwości. Jak już wspomnieliśmy, nie da się wysyłać wiadomości, przez co tracimy możliwość jakiejkolwiek konwersacji z drugą osobą. Jedyne gesty jakie możemy wykonać, to zapamiętanie profilu, wysłanie buziaka czy uśmiechu oraz innych barwnych emotikon. Jeżeli ktoś nam się nie podoba, bądź naprzykrza się zbyt intensywnie, możemy dodać go do czarnej listy, dzięki czemu zyskamy wyczekiwany spokój. Jest jeszcze jedna zakładka, tam trafiają profile które wcześniej usunęliśmy, możemy je zawsze przywrócić do zakładki zapisanych kontaktów.

Administracja portalu zachęca wszystkich użytkowników do darmowej rejestracji, swoją pracę traktując jak misję do przekazania, aby więcej samotnych serc spotkało się i połączyło w udane związki. Niezmiennie kładzie wysoki nacisk na bezpieczeństwo i sprawdzanie profili podczas etapu rejestracji, aby wyeliminować wszystkie nieprawdziwe profile, a tym samym zagwarantować każdemu użytkownikowi indywidualne podejście do randek internetowych. Gdyby tylko można było choć kilka wiadomości wysłać zupełnie za darmo… z pewnością portal miałby jeszcze więcej użytkowników.

16 komentarzy do “Swatka

Dodaj komentarz