Tajniki mowy ciała

Mowa ciała to specyficzny język bez słów, którym często posługujemy nie do końca zdając sobie z tego sprawę. Wykonujemy gesty zadowolenia bądź zrezygnowania, układ naszego ciała pokazuje otwarcie bądź zupełne zamknięcie na relacje z drugą osobą. Warto się nad tą tematyką zatrzymać, aby zrozumieć nie tyle siebie, co osobę z którą właśnie umówiliśmy się na randkę. Kiedy nauczymy się podstawowych tajników mowy ciała, nauczymy się bez słów rozumieć postawę drugiej osoby.

Mowa ciała i milczenie

Nawet jeżeli nasze usta milczą, z pewnością cała twarz wykonuje jakieś ruchy, pokazujemy zadowolenie bądź jego brak, nie zawsze zdając sobie z tego sprawę. Umówiliście się na pierwszą randkę i ona niezręcznie milczy? Zaobserwuj jej zachowanie, a przynajmniej w połowie odczytasz co ona tak naprawdę myśli.

Przygryzanie warg przez kobietę bądź ich subtelne oblizywanie, to jednoczesne pokazywanie wyraźnego zainteresowania Twoją osobą. Tego rodzaju gesty mogą również wskazywać na pożądanie ze strony kobiety, którego nie potrafi przed Tobą ukryć. Ponieważ mało kto zna tajniki mowy ciała, najprawdopodobniej również Twoja nowo poznana partnerka robi to nieświadomie, a jej zachowanie jest podyktowane wyłącznie onieśmieleniem i ogólnym zakłopotaniem.

Drugim wskaźnikiem mowy ciała i świadomego podrywania poprzez gesty jest wzrok. Jeżeli ona spogląda ukradkiem na Twoje usta, być może myśli o całowaniu. Jeżeli wszystkie czynniki łączą się z kuszącą rozmową, to znak że możesz zacząć działać i przejść na wyższy poziom waszej znajomości.

Dlaczego kobieta bawi się włosami?

Zwykle kobieta poprzez włosy i obecną fryzurę dodatkowo podkreśla swoją urodę. Mówi się nawet o zmianie fryzury przez kobietę, gdy w życiu następuje nowy etap, gdy coś się kończy, a tym samym zaczyna się coś nowego.

Jeżeli spotkaliście się po raz pierwszy, nie wiesz jaką fryzurę nosiła wcześniej dziewczyna, z którą się umówiłeś. Jeżeli jednak znacie się już jakiś czas, a ona właśnie zmieniła image, z pewnością w jej życiu nastąpił jakiś przełom.

Kiedy kobieta na randce wyraźnie bawi się kosmykiem włosów, okazuje tym samym pełne zainteresowanie Twoją osobą, a nawet można śmiało powiedzieć że Cię podrywa. Jeśli natomiast przebieranie kosmyka włosów w palcach jest nerwowe i nie do końca naturalne, to znak że coś ją zdenerwowało bądź skrępowało.

To tylko niektóre z tajników mowy ciała, z pewnością zgłębimy ich więcej w kolejnych artykułach.

3 komentarze do “Tajniki mowy ciała

Dodaj komentarz