Typowe wpadki na pierwszej randce

Pierwsza randka to wyjątkowe spotkanie, w czasie którego trudno mówić o jakimś większym poznawaniu się, zwłaszcza jeśli znajomość została zapoczątkowana gdzieś na portalu randkowym. Jest to raczej czas, kiedy wyrabiamy o sobie wstępne zdanie i klasyfikujemy się nawzajem jako osoby, z którymi coś może nas w przyszłości połączyć. Jeżeli pierwsze spotkanie wypadnie źle, z pewnością kolejnego spotkania i żadnej wspólnej przyszłości nie będzie.

Co robimy nie tak?

Błędów jakie możemy popełnić, jest bardzo wiele. Jednym z nich jest dążenie do szybkiego seksu. Jeżeli jednak właśnie do tego doprowadzimy, musimy liczyć się z tym, że żadnego związku nie będzie. Zbliżenie seksualne na pierwszej randce nie jest początkiem związku, lecz jedynie układu dwóch dojrzałych osób, godzących się na wzajemne zaspokajanie potrzeb z tej sfery.

Podejmowane tematy rozmów też często bywają pułapkami. Opowieści o poprzednich związkach, nawet jeśli to zabawne i ciekawe historie, to zdecydowanie zły pomysł. Na pewno nie należy narzekać, czy opowiadać złych historii z życia, ponieważ takie podejście do życia obniża atrakcyjność w oczach drugiej osoby.

Poważnym problemem jest także koloryzowanie rzeczywistości. Istnieje bardzo duża różnica pomiędzy prezentowaniem najlepszej wersji samego siebie i kreowaniem wersji, która tak naprawdę nie istnieje. Zazwyczaj jednak zapominamy o tej kwestii i na pierwszej randce ponosi nas wyobraźnia.

Złych intencji tutaj nie ma – jest to raczej wina naszego entuzjazmu. Tym niemniej, łatwo jest zatracić się na tym polu i tak dalece wyjść ze swoimi fantazjami, że pierwsza randka pozostawia po sobie jedynie fatalne wrażenie.

Problem odpowiedniego ubioru

Nasza prezencja to nie tylko to, co o sobie opowiadamy. Na pierwszą randkę wiele osób ubiera się zbyt elegancko. Szczególnie kobiety, które na co dzień wolą tak zwany styl sportowy bądź styl casual, na randkę zakładają mini i szpilki z najwyższym obcasem.

Jest to poważny błąd z dwóch istotnych przyczyn. Po pierwsze, taki strój jest nienaturalny i powoduje, że czujemy się w nim nieswojo. W wyniku tego, zamiast dobrze się bawić na spotkaniu, same narażamy się na niepotrzebny stres.

Drugi powód związany jest z faktem, że po założeniu nietypowego dla siebie stroju na pierwszej randce, mamy kłopot przy każdym kolejnym spotkaniu. Możemy wybrać albo brnięcie w ten schemat i dalsze ubieranie się w sposób dla nas nienormalny, albo porzucenie szarady i powrót do naszej codzienności.

Oba te rozwiązania niosą ze sobą problemy. Pierwsze będzie nam ciążyło przez cały czas. “Zakładanie maski” na każde spotkanie nie wróży nic dobrego. Jeżeli natomiast porzucimy maskę i ubierzemy się w zupełnie innym stylu, będzie to ogromnym zaskoczeniem dla osoby z którą się spotykamy. Musimy również liczyć się z faktem, że udawanie kogoś innego, zaprowadzi nas do klęski, przy czym naturalność i szczerość od pierwszego spotkania to większe szanse na początek udanej znajomości.