Warto nauczyć się własnej wartości

Z pewnością zastanawiacie się do czego ma prowadzić tak skonstruowany tytuł, śpiesznie pędzę wam wyjaśnić. Człowiek w swej inności i szczególności posiada własne wypracowane wartości, a ile istot na świecie tyle różnorodnych wartości można poznać i zaznajomić się z nimi bliżej. Oprócz tego że zapoznajemy się z cudzymi wartościami, każdego dnia odkrywamy własne, czasem lepsze, czasem gorsze, ale własne wartości, z którymi warto się oswoić i nauczyć się z nimi żyć.

Najważniejsza własna wartość

Jeżeli dla przykładu narzucimy sobie cudze wartości i przekonania, z pewnością nie będziemy szczęśliwi. Sami doskonale wiemy co w życiu cenimy, co dla nas jest najważniejsze, a podporządkowywanie się reszcie społeczeństwa, rychło prowadzi do zguby. Dlatego właśnie obecnie powstaje tak wiele szkoleń i treningów osobowościowych, dzięki którym mamy poznać i poczuć własną wartość, bez szukania jej w innych osobach.

Akceptacja siebie przede wszystkim

W poczuciu własnej wartości najważniejsza jest pewność siebie, a zaraz za nią stoi akceptacja samego siebie, dzięki której łatwiej będzie zrozumieć nam nas samym, wyjść z własnymi wartościami do innych i nie zasłaniać się ogółem przyjętych norm. Nawet jeżeli większość osób w naszym otoczeniu wyznaje inne zasady, my mamy prawo do własnej wyjątkowości, a co za tym idzie do własnej akceptacji oraz zbudowania swojej niecodziennej i niepowtarzalnej osobowości. Najpierw my musimy zaakceptować samego siebie, a potem świat będzie musiał nas zaakceptować, a raczej przyjąć nas do swojego grona takimi jakimi jesteśmy.

Szukasz akceptacji? Zajrzyj na portal randkowy!

Nie czujesz się akceptowany w najbliższym otoczeniu? Czasem i tak właśnie bywa, dlatego warto wyjść po za horyzont swojego miejsca zamieszkania i poszukać akceptacji własnych wartości na przykład na portalu randkowym. Tutaj mamy ogromne możliwości poznawania bardzo różnych ludzi, aż w końcu trafimy na takich jak my, aż znajdziemy swoją drugą połówkę, swoje największe szczęście i miłość. Jeżeli tylko uwierzysz w siebie samego, życie stanie się prostsze, a miłość sama pojawi się na Twojej drodze. „Uwierz w siebie, po prostu i zwyczajnie, uwierz w siebie, a los się resztą zajmie!” – słowa  tej piosenki są prawdziwe do dnia dzisiejszego i będą prawdziwe nawet za sto lat.

4 komentarze do “Warto nauczyć się własnej wartości

Dodaj komentarz