Związek na odległość – czy warto się w niego zaangażować?

Czy związek na odległość ma szanse przetrwać? Na tak zadane pytanie, z pewnością otrzymamy wiele różnych odpowiedzi. Wszystko jest uzależnione od naszych chęci, możliwości oraz zaangażowania. W dzisiejszych czasach nikt nie chce żyć samotnie, wracać codziennie do pustego mieszkania i rozmawiać tylko z psem lub kotem. Dlatego kiedy już angażujemy się w jakąś interesującą znajomość, pragniemy zatroszczyć się o nowy związek i zbudować jak najlepsze relacje z partnerem.

Życie niestety potrafi nas nieprzyjemnie zaskakiwać i często związki wystawiane są na próbę czasu, gdy jeden z parterów musi wyjechać do pracy za granicę. Dziś takie wyjazdy zagraniczne nie stanowią większego problemu, dlatego nie warto już na starcie rezygnować z nowej znajomości. Wystarczy tylko nieco zmienić swoje codzienne życie, aby zawalczyć o związek i nowego partnera.

Pamiętajmy, że czasem wystarczy odrobina zaufania i wyrozumiałości z obu stron. Oczywiście decyzje o związku na odległość i nowych zasadach jakie powinny w nim obowiązywać, powinniśmy wspólnie przedyskutować, aby dojść do optymalnego kompromisu.

Warto ustalić nowy plan działania, najlepiej spisać go na białej kartce papieru w dwóch egzemplarzach. Będą to nasze wspólne zasady, którymi będziemy się na co dzień oboje kierować. Mimo, iż każde z nas będzie miało swoje codzienne sprawy do załatwienia, pracę, dodatkowe zajęcia czy spotkania ze znajomymi, to jednak powinniśmy znaleźć dla siebie czas w ciągu całego dnia,  na wspólną rozmowę telefoniczną czy za pośrednictwem Internetu.

W dzisiejszych czasach jest wiele sposobów na skuteczną i wygodną komunikację, nawet jeżeli dzielą nas setki czy tysiące kilometrów. Odległość nie powinna stanowić problemów dla dwojga ludzi, którzy się kochają. Ważne jest żeby zawsze pamiętać o tej drugiej osobie, czasami dać jakiś mały upominek, wysłać prezent pocztą tradycyjną czy napisać czułego sms’a.

Upominkiem może być na przykład zdjęcie z dedykacją lub też kalendarz z ulubionymi zdjęciami, zamówiony specjalnie dla partnera. Wówczas każdego dnia będziemy o sobie pamiętać i odliczać dni do ponownego spotkania.

Ważne jest także, żeby wspólnie ustalić godziny w ciągu dnia, kiedy będziemy się ze sobą kontaktować. Mieszkając w różnych krajach, niekiedy dzieli nas różnica czasowa, pracujemy w różnych godzinach, dlatego powinniśmy ustalić dogodną porę dnia, która będzie odpowiednia dla obojga partnerów.

Dodaj komentarz